Gotowy na zakup domu? Zacznij od tego!

Czy czujesz, że w końcu jesteś gotowy na zakup swojego pierwszego domu? Oto jak zacząć! Gratulacje! Zdecydowałeś, że czas kupić swój pierwszy dom! Już ustaliłeś, że Twoja zdolność kredytowa jest dobra, spłaciłeś długi, zaoszczędziłeś trochę pieniędzy i określiłeś cenę, na którą Twoim zdaniem możesz sobie pozwolić. Możesz sobie wyobrazić dom swoich marzeń - jak wygląda, gdzie się znajduje, ile potrzebujesz sypialni i jakiego rodzaju nieruchomości się on zajmuje. Co teraz?

Oto kilka informacji, które przybliżą Cię do marzeń o byciu właścicielem domu do wynajęcia!

  • Porozmawiaj z pożyczkodawcą
  • Zadzwoń. Poszukaj informacji w Internecie, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje pożyczek oferują pożyczkodawcy i jaki program może być dla Ciebie odpowiedni. Poproś znajomych i rodzinę o ich rekomendacje. Oto przykładowe rodzaje pożyczek, które oferują typowi pożyczkodawcy hipoteczni:

Pożyczki konwencjonalne to najpopularniejszy rodzaj kredytu hipotecznego. Zazwyczaj wymagają zaliczki w wysokości do 20% i mają 30-letni okres obowiązywania. W zależności od pożyczkodawcy dostępne są inne warunki.

Są specjalne pożyczki przeznaczone dla pożyczkobiorców o niskich lub umiarkowanych dochodach. Pożyczki te są ubezpieczone i oferują niższe zaliczki i wyniki kredytowe niż pożyczki konwencjonalne.

Pożyczki są przeznaczone dla nieruchomości wiejskich i podmiejskich i nie wymagają zaliczki. Są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieszkać na wsi i nie kwalifikują się do tradycyjnego kredytu hipotecznego.

Znasz już podstawy swojej sytuacji finansowej i rodzaje dostępnych kredytów hipotecznych. Sprawdziłeś, wybrałeś pożyczkodawcę i określiłeś, jakiego rodzaju pożyczkę chcesz. Będziesz teraz chciał przesłać wniosek o kwalifikację wstępną. Twój pożyczkodawca hipoteczny przejrzy Twoje zobowiązania finansowe, wyciągnie historię kredytową, określi kwotę kredytu hipotecznego, do którego się kwalifikujesz, i wyda list kwalifikacyjny. W liście będzie napisane, że zostałeś wstępnie zakwalifikowany do kredytu mieszkaniowego w kwocie, którą pożyczkodawca uważa za słuszne biorąc pod uwagę informacje, które podałeś. Większość Pośredników w Obrocie Nieruchomościami będzie tego wymagać przed pokazaniem Ci domów. Chcą mieć pewność, że nie będą tracić czasu ani Twojego, pokazując Ci domy, na które Cię nie stać. Posiadanie listu prekwalifikacyjnego w ręku pozwala pośrednikowi nieruchomości i potencjalnym sprzedającym wiedzieć, że poważnie myślisz o poszukiwaniu domu i jesteś gotowy do złożenia oferty, gdy znajdziesz odpowiedni dom.

Poproś znajomych, krewnych i pożyczkodawcę o skierowanie do pośrednika. Właściwy pośrednik będzie miał dostęp do informacji o okolicach, szkołach, podatkach, lokalnych sklepach i może pokazać Ci każdy dom na rynku, nawet jeśli jest on wystawiony u innego pośrednika. Pośrednik w handlu nieruchomościami będzie pośrednikiem między agentem sprzedawcy a Tobą. Sprzedawca płaci opłatę od pośrednika (zwykle między 6-8% ceny sprzedaży), więc nie pobierasz żadnej opłaty. Korzystanie z usług Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami pozwoli Ci zaoszczędzić czas i złagodzić niepokój związany z koniecznością wyboru najlepszego domu.

Po znalezieniu wymarzonego domu i podpisaniu umowy zakupu, podpiszesz ze swoim pożyczkodawcą pełny wniosek o pożyczkę i otrzymasz listę kontrolną dokumentów potrzebnych do zweryfikowania informacji zawartych we wniosku. Gdy je zobaczysz, być może będzie Ci się wydawać, że to dużo, ale pożyczkodawca podejmuje ryzyko, pożyczając pieniądze komuś, kogo nie zna, przez dłuższy czas. Muszą upewnić się, że pokryją wszystkie podstawy, aby chronić siebie i innych pożyczkobiorców.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://sprawnahipoteka.pl/index.php?trackback/18

This post's comments feed